KURUCU CUMHURBAŞKANI DENKTAŞ’IN ANIT MEZARI’NDA TÖREN DÜZENLENDİ


KKTC’NİN 38.KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ... KURUCU CUMHURBAŞKANI DENKTAŞ’IN ANIT MEZARI’NDA TÖREN DÜZENLENDİ

TATAR: “KIBRIS TÜRKLERİNİN DEVLET SAHİBİ OLMA UĞRUNA VERDİĞİNİZ KAVGA HER DAİM REHBERİMİZ OLACAK”

Lefkoşa, 14 Kasım 21 (T.A.K.): Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 38’inci kuruluş yıl dönümü nedeniyle Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın Anıt Mezarı’nda tören düzenlendi.

Törene Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Meclis Başkanı Önder Sennaroğlu, Başbakan Faiz Sucuoğlu, Yüksek Mahkeme Başkanı Narin Ferdi Şefik, 2.Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, GKK Komutanı Tümgeneral Zorlu Topaloğlu, Ana Muhalefet Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman, Başbakan Yardımcısı, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, bakanlar, milletvekilleri, askeri erkan, kurum ve dernek temsilcileri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Tören, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın anıta çelenk sunmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile bayrakların göndere çekilmesinin ardından Anıt Özel Defteri'nin imzalanmasıyla tören sona erdi.

Cumhurbaşkanı Tatar, Anıt Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Aziz Lider Rauf Raif Denktaş,

Tüm ömrünüzü Kıbrıs Türklerinin devlet sahibi olmasına adayan eşsiz bir lidersiniz. 88 yıllık ömrünüzde Kıbrıs Türk halkının haklı mücadelesinin kazanılması için uğraştınız. Bu çaba sonunda kurduğunuz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 38.yıl dönümünde sizleri sevgi, saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Kıbrıs Türk halkının her koşulda haklarını koruma gayretiniz bizlere ilham vermiştir. Kıbrıs Türklerinin devlet sahibi olma uğruna verdiğiniz kavga her daim rehberimiz olacaktır. Bizlere verdiğiniz nasihatlara bağlı kalarak, Kıbrıs Türklerinin eşit egemen varlığına, Türkiye’nin etkin ve fiili garantisine bağlı kalacağıma sizlere ve halkımıza söz veriyorum.

Kurucusu olduğunuz devletimizi yaşatma azmi ve kararlılığıyla, halkımızın bize verdiği yetkiyle ulusal davamıza en iyi şekilde sahip çıkma gayret ve çabası içerisindeyim.

Kurucusu olduğunuz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 38.yıl dönümünde sizleri sevgi, saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Ruhunuz şad olsun.”

 
  • RMMO KOMUTANI ZERVAKİS’İN KORONAVİRÜS TESTİ POZİTİF ÇIKTI ... +Detaylı Bilgi
  • LİMASOL’DA PROTESTO GÖSTERİLERİ ... +Detaylı Bilgi
  • NURİS: ANASTASİADİS’İN “KULLANIM KAYBI TAZMİNATI” VAADİ YERİNE GETİRİLEMEZ ... +Detaylı Bilgi
  • HER 10 RUM’DAN 6’SI GÜNEY KIBRIS’TAKİ DEVLETİN “YOLSUZLUK DEVLETİ” OLDUĞUNA İNANIYOR ... +Detaylı Bilgi
  • RUM SAVUNMA BAKANI’NDAN TÜRKİYE’YE ELEŞTİRİ ... +Detaylı Bilgi
  • ROLANDİS: “KAYBEDİLMİŞ FIRSATLAR, KAYBEDİLMİŞ VATANLARA GÖTÜRÜR” ... +Detaylı Bilgi
  • ŞİLLURİS: “KIBRIS SALDIRGAN VE YAYILMACI GÜÇLERE KARŞI KENDİNİ SAVUNMAYA HAZIRDIR” ... +Detaylı Bilgi
  • İNSAN HAKLARI İZLEME ÖRGÜTÜ: GÜNEY KIBRIS’TA, DÜZENSİZ GÖÇMENLERE KÖTÜ MUAMELE YAPILIYOR ... +Detaylı Bilgi