YÜREĞİ KKTC VE KIBRIS TÜRK HALKI İÇİN ATAN, ÜLKEMİZ EKONOMİSİNE KATKI KOYMAK İÇİN ELİNDEKİ VE ÇEVRESİNDEKİ TÜM OLANAKLARI KULLANMAYA HAZIRLANAN DENEYİMLİ İŞADAMI,YATIRIM UZMANI VE EKONOMİST MOİZ MİTRANİ DAHA ÖNCE SUNDUĞU KKTC EKONOMİSİNİN KURTULUŞ REÇETESİNE, BU KEZ DE FİNANS SİSTEMİMİZİ GELİŞTİRECEK HAYATİ ÖNERİLER EKLEDİ… 

 

HUSEYIN:Users:mac:Desktop:b2b57891-b166-4d22-a8e5-45aeba480aca.JPG

MİTRANİ:  “KKTC ACİLEN GEREKLİ EKONOMİK TEDBİRLERİ ALMALI VE ÜLKEYE GELİR GETİRECEK YENİ PROJELERİN ÖNÜNÜ AÇMALIDIR.EN ÖNEMLİSİ  FİNANS SİSTEMİ MUHAKKAK DEĞİŞMELİDİR.”

"KKTC’DE  FİNANS DEVRİMİ YAPILMALIDIR"

 “BİLDİĞİNİZ ÜZERE ARAP BAHARINDAN SONRA TÜRKİYE FİNANS KONUSUNDA ARAPLARIN GÜVENLİ LİMANI OLMUŞ VE BU DURUM TÜRKİYEYE ÇOK FAYDA SAĞLAMIŞTIR.MİLYARLARCA  DOLAR TÜRKİYE’YE AKARAK ÜLKENİN FİNANSMAN İHTİYAÇLARININ KARŞILANMASINA, YATIRIMLARIN ARTMASINA KATKI KOYMUŞTUR.”

 

 “ŞİMDİ AYNI KONJONKTÜR  YİNE VARDIR. ORTADOĞUDAKİ GÜVENSİZ ÜLKELER TÜRKİYEYİ GÜVENLİ LİMAN İLAN ETMİŞTİR. BU DA BİZİM AÇIMIZDAN MUHTEŞEM BİR FIRSATTIR. TÜRKİYE ORTADOĞU’NUN YENİ FİNANS MERKEZİ OLMA YOLUNDA CİDDİ ATILIMLAR YAPMIŞ, YABANCI YATIRIMCILARIN ÖNÜNÜ AÇMIŞTIR. ”

 

 “İŞTE KKTC TAM DA BU FIRSATTAN İSTİFADE EDECEK ARGÜMANLARI VE FIRSATLARI YARATARAK FİNANS DEVRİMİ YAPMALIDIR.” 

 

 “İKRAZAT, FAKTORİNG VE BANKACILIK SİSTEMİNE  YENİ BİR SOLUK GETİRMELİ,DÜNYADA BAŞARILI OLMUŞ ÇAĞDAŞ FİNANS SİSTEMLERİ KISA ZAMANDA UYGULAMAYA KONULMALIDIR.”

 

 “KENDİSİ DE DENEYİMLİ BİR EKONOMİST OLAN SAYIN BAŞBAKAN ERSİN TATAR VE EKİBİNİN  BU KONULARLA İLGİLİ ÇALIŞMALAR İÇERİSİNDE OLDUĞUNU BİLİYORUZ. BİZ KKTC’Yİ VE KIBRIS TÜRK HALKINI SEVEN TÜRK İŞ ADAMLARI OLARAK SAYIN BAŞBAKANIMIZA YARDIM ETMEYE, HER TÜRLÜ DESTEĞİ SAĞLAMAYA,KKTC’NİN ÖNÜNDEKİ FIRSATLARI YAKALAMASINDA, EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRMESİNDE VE DOLAYISIYLA  EKONOMİSİNİ VE FİNANSMAN OLANAKLARINI ZENGİNLEŞTİRMESİ ADINA HERŞEYİ YAPMAYA HAZIRIZ.”
  • RMMO KOMUTANI ZERVAKİS’İN KORONAVİRÜS TESTİ POZİTİF ÇIKTI ... +Detaylı Bilgi
  • LİMASOL’DA PROTESTO GÖSTERİLERİ ... +Detaylı Bilgi
  • NURİS: ANASTASİADİS’İN “KULLANIM KAYBI TAZMİNATI” VAADİ YERİNE GETİRİLEMEZ ... +Detaylı Bilgi
  • HER 10 RUM’DAN 6’SI GÜNEY KIBRIS’TAKİ DEVLETİN “YOLSUZLUK DEVLETİ” OLDUĞUNA İNANIYOR ... +Detaylı Bilgi
  • RUM SAVUNMA BAKANI’NDAN TÜRKİYE’YE ELEŞTİRİ ... +Detaylı Bilgi
  • ROLANDİS: “KAYBEDİLMİŞ FIRSATLAR, KAYBEDİLMİŞ VATANLARA GÖTÜRÜR” ... +Detaylı Bilgi
  • ŞİLLURİS: “KIBRIS SALDIRGAN VE YAYILMACI GÜÇLERE KARŞI KENDİNİ SAVUNMAYA HAZIRDIR” ... +Detaylı Bilgi
  • İNSAN HAKLARI İZLEME ÖRGÜTÜ: GÜNEY KIBRIS’TA, DÜZENSİZ GÖÇMENLERE KÖTÜ MUAMELE YAPILIYOR ... +Detaylı Bilgi