Akıncı  göreve geldiği 2015 yılında müzakerelerin başlaması ile kendisine destek verenleri hayal kırıklığına uğratan adımlar atmış, sırf federasyon gerçekleşsin diye birbiri ardına hiçbir liderin şimdiye kadar vermeyi aklının ucundan bile geçirmediği tavizleri vermiştir.

Kıbrıs Türk halkının, cumhurbaşkanlığı seçiminde sağlıklı ve doğru karar verebilmesi için, Akıncı'nın görüşme sürecinde verdiği tavizleri bilmesi gerekmektedir. Akıncı,kendi kafasına göre aldığı kararlarla yürüttüğü müzakere süreci ile ilgili halkımıza doğru dürüst bilgi aktarmaktan kaçınmış ve verdiği tavizleri Meclisimizden, Hükümetlerden  ve Anavatan Türkiyeden gizlemiştir.

Kıbrıs Türk halkının, Akıncı'nın müzakere sürecinde vermiş olduğu tavizleri ve taviz haritasının içeriğini bilmeden doğru karar vermesi mümkün değildir. Seçimler halkın hesap soracağı bir fırsattır. Halk, tavizlerin ne olduğunu bilmeden hesap soramaz.. Halkımıza gerekli bilgileri vermeyen,halkın iradesine ve demokrasiye saygısı olmayan, 5 yıllık icraatından aklanmayan Akıncıya  Pazar günü bu nedenle oy yok!

 

 

AKINCI TAVİZLERİNİN HESABINI VERECEK !

 

 

AKINCI 5 YILI AŞAN YÖNETİMİ BOYUNCA VERDİĞİ TAVİZLERİN HESABINI PAZAR GÜNÜ HALKIMIZA, SONRA DA YARGIYA VERECEK...

 

İŞTE AKINCI’NIN CEVAP VEREMEDİĞİ SORULAR :

1- Siyasi eşitlik konusunda 1960 Anlaşmalarında elde edilen hakların hangilerinden geri adım atılmıştır?

2- Kıbrıs Türkünün alınacak kararlarda etkin katılımı sağlanmış mıdır?1960'da var olan ayrı oy çoğunluğu hakkımız korunmuş mudur? Yoksa geri adım atılarak 1 tek Türkün oyu ile karar alınmasına razı mı gelinmiştir?

3- 1960'da  var olan VETO  hakkımız korunmuş mudur?

4- Dünüşümlü başkanlığı Rum tarafı kabul etmiş midir? Dönüşümlü başkanlık için öngörülen süre nedir ve çapraz oy kabul edilmiş midir?

5- Verilen taviz haritası nedir? Kaç yerleşim yerinin Rumlara verilmesi önerilmiştir, bunlar hangileridir, Güzelyurt ve Maraş Ruma verilmiş midir?Kaç bin Türk göçmen duruma düşecektir ve bunlar nerelere yerleştirilecektir?

6- Tüm Rum-Yunan vatandaşlarına 4 özgürlük hakkı tanınmış mıdır? Türk vatandaşlarına da bu hak tanınmış mıdır? 

7- Nüfusumuzun 4 Ruma, 1 Türk şeklinde sabitlendiği, bir Türkün vatandaş olmasının 4 Yunanın vatandaş olması şartına bağlandığı doğru mudur. Rum'a verilen nüfusumuz nedir? 

8- Nüfusumuzun beşte biri oranında Rumun iç vatandaşlık ve daimi ikamet izniyle içimize geleceği doğru mudur? Tam sayı nedir? 

9- Mülkiyette ilk söz hakkının Rumlara bırakıldığı, eski Rum mülklerinin 1/3ünün Rumlara verileceği, KKTC koçanlarının sıfırlandığı, ve tüm eski Rum mülklerinin geleceğinin mülk komisyonu tarafından belirleneceği, bu süre içinde bu mülkler üzerinde hiçbir yatırım,  kiralama, geliştirme, devir yapılamayacağı doğru mudur? 

10- Türkiyesiz bir Avrupa Birliği'ne  girilmesinin kabul edildiği doğru mudur? 

11- Çalışma ve öğrenci izinlerinin 'Merkezi Devlete' terk edildiği doğru mudur? 

12- Kalıcı derogasyon talebimizin geri çekildiği ve anlaşmanın AB'ın birincil hukuku olması talebimizden vazgeçildiği doğru mudur? 

13.Türkiye’nin etkin ve fiili garantölüğünün sulandırılarak,bir takvime bağlı olarak Türk askerinin adadan ayrılması kabul edilmiş midir? Rum tarafının öngördüğü  ‘sıfır asker,sıfır garanti’ şartı masada mıdır?

 
  • ŞİLLURİS: “KIBRIS SALDIRGAN VE YAYILMACI GÜÇLERE KARŞI KENDİNİ SAVUNMAYA HAZIRDIR” ... +Detaylı Bilgi
  • İNSAN HAKLARI İZLEME ÖRGÜTÜ: GÜNEY KIBRIS’TA, DÜZENSİZ GÖÇMENLERE KÖTÜ MUAMELE YAPILIYOR ... +Detaylı Bilgi
  • Nikos Anastasiadis’den skandal Türkiye açıklaması: Sadece laf değil eylemlerle karşılık vereceğiz! ... +Detaylı Bilgi
  • ANASTASİADİS İLE SAKELLAROPOULOU KİN KUSTU; TÜRKİYE’YE SALDIRDI.. ... +Detaylı Bilgi
  • Fransa, rahat durmuyor! Doğu Akdeniz'de uçuşa yasak bölgede yeni provakasyon ... +Detaylı Bilgi
  • Güney Kıbrıs'tan Doğu Akdeniz için AB'ye Belarus 'şantajı'! ... +Detaylı Bilgi
  • PERDE GERİSİNDEKİ İSTİŞARELERİN ARTMAKTA OLDUĞU HABER VERİLDİ ... +Detaylı Bilgi
  • GÜNEY'DE GUTERRES’İN AÇIKLAMASININ YANKILARI SÜRÜYOR ... +Detaylı Bilgi