Uzman doktorun iddiası: 'Trump’ın beyninde bir sorun var'

 
 
 
14.06.2020 
Uzman doktorun iddiası: 'Trump’ın beyninde bir sorun var'
 
ABD Başkanı Donald Trump konuşması öncesinde su içerken zor anlar yaşadı. Dr. Bandy Lee'ye göre bu durum başka belirtilerle birlikte bir beyin taraması gerektirecek kadar endişe verici, kalıcı nörolojik bir işaret olabilir.

ABD Başkanı Donald Trumpcumartesi günü, New York yakınlarındaki West Point kentindeki Ordu Akademisi'nin 2020 mezuniyet törenine katıldı. Özellikle son dönemde ordunun üst düzey yetkilileriyle yaşadığı uzlaşmazlıklar nedeniyle Trump'ın konuşması merakla bekleniyordu.

Trump, Amerikan ordusunda görev alacak askeri öğrencilerin mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada ülkenin birliğine vurgu yaptı.Bin 107 askeri öğrenciye hitap eden Trump, "Kasaba ve kentlerden, farklı farklı eyaletlerden geliyorsunuz. Burada her ırk, din, renkten insan var. Ancak buraya girdiğinizde, Amerikan ulusuna onurla hizmet eden tek bir ekibin, bir ailenin parçası olmayı kabul ediyorsunuz" ifadelerini kullandı.

George Floyd'un polis şiddetiyle öldürülmesinin ardından gündeme gelen "ırkçılık tartışmaları" ile de konuşan Trump, "Ordu, 1960'larda hiç adil olman ırk ayrımcılığı politikalarının sona erdirilmesi ve sivil hakların elde edilmesinde önemli bir rol oynadı" ifadelerini kullandı.

trump-su.jpg

 

SU İÇERKEN ZOR ANLAR YAŞADI

Daha önce de kamera önündeki 'garip' su içişi nedeniyle dalga geçilen Trump, yine konuşması öncesinde su içerken "zor anlar" yaşadı. Bardağı sağ eliyle kaldıran ancak ağzına götürmekte zorlanan ABD Başkanı, sol elinden yardım alma gereği hissetti.

BEYAZ SARAY NE SAKLIYOR?

Yale psikiyatristi Dr. Bandy Lee'ye göre bu, "başka belirtilerle birlikte bir beyin taraması gerektirecek kadar endişe verici, kalıcı nörolojik bir işaret." Trump'ın rakibi Joe Biden'in en büyük bağışçısı olan Jon Cooper, "Son videolar, Trump'ta tıbbi olarak yanlış bir şey olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Yürüme şekli, bir bardak suyu nasıl tuttuğu, bulamaç ettiği sözleri, düşüncelerindeki labirentleri. Beyaz Saray ne saklıyor?" şeklinde bir tweet attı.

Kaynak Yeniçağ: 
  • GÜNEY KIBRIS’IN BÜKREŞ’TEKİ BÜYÜKELÇİSİ HAYATINI KAYBETTİ ... +Detaylı Bilgi
  • AB DIŞİŞLERİ BAKANLARI TOPLANTISI RUM BASININDA ... +Detaylı Bilgi
  • İNGİLTERE’NİN TÜRKİYE’NİN SONDAJLARINA İLİŞKİN TUTUMU ... +Detaylı Bilgi
  • BAŞPİSKPOS II. HRİSOSTOMOS AYA SOFYA’NIN İBADETE AÇILMASINI YORUMLADI ... +Detaylı Bilgi
  • GÜNEY KIBRIS'TA 7 YENİ VAKA ... +Detaylı Bilgi
  • İNGİLİZ NE DEDİĞİNİ BİLMİYOR..........LILLIE’DEN TÜRKİYE’YE “TAHRİK EDİYOR” ELEŞTİRİSİ ... +Detaylı Bilgi
  • ALEKSANDROS DİAKOPULOS: “KIRMIZI ÇİZGİLERİMİZİ İLETTİK” ... +Detaylı Bilgi
  • BORRELL AB DIŞİŞLERİ KONSEYİ TOPLANTISINDA TÜRKİYE İLE OLAN GERGİNLİĞİN AZALTILMASINA YÖNELİK ÖNERİLER SUNACAK ... +Detaylı Bilgi